Aktualności

Stronicowanie

 • W DPS odwołano zbiorową kwarantannę

  W DPS odwołano zbiorową kwarantannę

  2020.10.12

  W piątek 2 października w Domu Pomocy Społecznej w Srebrenj Górze zarządzono zbiorową kwarantannę, w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z pracowników. Zdecydowano wówczas o zamknięciu placówki dla osób z zewnątrz i objęciu kwarantanną 96 osób: 60 - cioro pensjonariuszy i 36 - ciu pracowników. W czwartek 8 października przeprowadzono testy u wszystkich tych osób, które dały wynik negatywny, poza jedym przypadkiem. Wynik jednego z mieszkańców był niepewny, dlatego osoba ta przebywa w izolacji. Jutro powinien być znany wynik kolejnego testu, który został wykonany dzisiaj.

 • ASF - obszar ochronny na terenie powiatu wągrowieckiego

  ASF - obszar ochronny na terenie powiatu wągrowieckiego

  2020.10.09

  W związku z wykryciem wirusa ASF u dzika w Kowanówku (powiat obornicki), powiat wągrowiecki znalazł się w obszarze ochronnym: gmina Skoki, Mieścisko, Wągrowiec, Miasto Wągrowiec.

   

 • Od 10 października strefa żółta w całej Polsce

  Od 10 października strefa żółta w całej Polsce

  2020.10.09

  Od soboty 10 października strefa żółta zostanie rozszerzona na cały kraj, z wyjątkiem powiatów objętych strefą czerwoną. Obowiązek zakrywania nosa i ust obowiązywał będzie w przestrzeni publicznej, nie tylko w sklepach, komunikacji miejskiej, czy zakładach pracy, ale także na ulicach w całym kraju. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus

   

 • Porozumienie dotyczące połączeń do i z Poznania podpisane

  Porozumienie dotyczące połączeń do i z Poznania podpisane

  2020.10.08
  W czwartek 8 października, w formie telekonferencji, zostało podpisane porozumienie dotyczące kontynuacji współpracy pomiędzy Województwem Wielkopolskim, Powiatem Poznańskim, Powiatem Wągrowieckim, Miastem Poznaniem, Gminą Czerwonak, Gminą Miejska Wągrowiec, Gminą Murowana Goślina, Gminą Wągrowiec, Gminą Skoki oraz Stowarzyszeniem Metropolia Poznań.
   
   
 • Teatr „Kurtyna” z Krakowa w Wągrowcu

  Teatr „Kurtyna” z Krakowa w Wągrowcu

  2020.10.08

  W środę 7 października 2020 r. Teatr „Kurtyna” z Krakowa zagościł w czterech placówkach oświatowych naszego powiatu, w których zaprezentowano spektakle w ramach programu profilaktyczno-teatralnego.

   

 • TOP SOR – kolejny sprzęt dla Szpitala Powiatowego w Wągrowcu

  TOP SOR – kolejny sprzęt dla Szpitala Powiatowego w Wągrowcu

  2020.10.06

  W całym kraju wdrażany jest jednolity system trybu obsługi pacjentów w szpitalnych oddziałach ratunkowych (TOP SOR). ZOZ w Wągrowcu – na prośbę Ministra Zdrowia – jest jednym z pierwszych kilkunastu podmiotów w kraju uczestniczących w pilotażu tego projektu.

   

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88