Aktualności

Stronicowanie

 • Strażackie ćwiczenia na akwenie

  Strażackie ćwiczenia na akwenie

  2019.07.10

  W minionym tygodniu na Jeziorze Rgielskim zorganizowane zostały ćwiczenia z ratownictwa wodnego dla strażaków z powiatu wągrowieckiego. Ćwiczenia zostały zorganizowane w formie warsztatów teoretyczno-praktycznych, a przewidziane były do jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu wągrowieckiego. 

 • XXV Jarmark Cysterski w Łeknie

  XXV Jarmark Cysterski w Łeknie

  2019.07.08

  W niedzielę 7 lipca odbył się jubileuszowy - XXV Jarmark Cysterski w Łeknie. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łeknie. Miłe słowa dla organizatorów i uczestników Jarmarku przekazał włodarz Gminy Wągrowiec, a także Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, poseł na sejm RP Maria Janyska, za pośrednictwem Kamila Górskiego - poseł na sejm RP pan Krzysztof Paszyk oraz przewodniczący rady zaprzyjaźnionej Gminy Polana Wielka - Daniel Gałgan. 

 • I Rajd Cysterskim Szlakiem Rowerowym

  I Rajd Cysterskim Szlakiem Rowerowym

  2019.07.08

  W niedzielę 7 lipca o godz. 9. 30 sprzed siedziby Starostwa Powiatowego wystartował pierwszy z cyklu rajd Cysterskim Szlakiem Rowerowym, zorganizowany przez Oddział PTTK w Wągrowcu. Rajd został zorganizowany dla mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego w ramach realizacji zadania powiatowego budżetu obywatelskiego 2019. W rowerowej wyprawie uczestniczyło 63 rowerzystów, między innymi z Gołańczy, Bobrownik, Sienna, Mieściska oraz Wągrowca.                 

   

 • 20 – lecie partnerstwa Powiatów Wągrowieckiego i Powiatu Luneburskiego

  20 – lecie partnerstwa Powiatu Wągrowieckiego i Powiatu Luneburskiego

  2019.07.08

  Umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy powiatem Luneburskim i Wągrowieckim podpisana została 24 lipca 1999 roku. Była to pierwsza w Wielkopolsce i jedna z pierwszych oficjalnych umów partnerskich w Polsce w ogóle, podpisana przez powiat niemiecki z nowo powstałym, w wyniku reformy samorządowej, powiatem polskim.

   

 • Jubileusz 85-lecia OSP w Czerlinie

  Jubileusz 85-lecia OSP w Czerlinie

  2019.07.08

  Na placu przy świetlicy wiejskiej w Czerlinie 6 lipca miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej obchodziła jubileusz 85 - lecia, swojej działalności. Główne uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem sztandaru OSP, oraz odśpiewaniu hymnu Związku OSP RP "Rycerze Floriana". Wśród zaproszonych gości, których powitał Aleksander Wenzel - prezes OSP w Czerlinie był Tomasz Kranc - Starosta Wągrowiecki.

Stronicowanie

[obiekt mapy]

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. 67 2680500
fax. 67 2627888