Aktualności

Stronicowanie

 • XXIII Pałuckie Targi Rolne i XVII Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie

  XXIII Pałuckie Targi Rolne i XVII Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie

  2019.08.28

  W miniony weekend w Żninie odbyły się XXIII Pałuckie Targi Rolne i towarzysząca im XVII Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Podczas imprezy, która odbyła się na placu po dawnej Cukrowni, prezentowały się również firmy reprezentujące powiat wągrowiecki: P.H.U. Deka Trade, Firma Chołody eco pellet (nagrodzona za najciekawszą ofertę targową) i Z.H. Jóźwiakowski (nagrodzony za najciekawszą ekspozycję firmy z powiatu wągrowieckiego).
  Targi gromadzą corocznie wystawców z całej Polski i mają za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.
  Nagrodzonym pogratulował i wyróżnienia wręczył Starosta, Tomasz Kranc.
  Fot. P.H.U. Deka Trade, Chołody eco pellet, Z.H. Jóźwiakowski,
  Karol Gapiński (reporter tygodnika Pałuki).

 • Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju

  Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju

  2019.08.28

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od środy 28 sierpnia 2019 r. do wtorku 3 września 2019 r.

   

 • Od września nowa linia komunikacyjna

  Od września nowa linia komunikacyjna

  2019.08.26

  Dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, miasta i gminy Gołańcz oraz gminy Margonin, od 1 września uruchomiona zostanie nowa linia komunikacyjna PKS, która umożliwi dojazd uczniów do szkoły w Gołańczy.

 • Polsko-niemieckie spotkanie młodych szachistów

  Polsko-niemieckie spotkanie młodych szachistów

  2019.08.26

  Już po raz ósmy młodzi szachiści z powiatu wągrowieckiego spotkali się z szachistami z partnerskiego Lüneburga. Niemieccy goście, przyjechali w składzie: Emilia Bildat, Kaya Fliege, Jeremy Hommer, Paul Wusterack, Jan Günzel, Lucian Bernhard, pod opieką Lothara Quassiera oraz Christy Krüger. Polską stronę reprezentowali: Zuzanna Grewling, Martyna Dalka, Jan Ciszewski, Maksymilian Matuszak i Marcel Jaruzal, opiekunem był Jacek Haja.

  W pierwszym turnieju szachów błyskawicznych, w którym zagrał również Wicestarosta, Michał Piechocki, zwyciężył Jeremy Hommer, członek młodzieżowej kadry szachowej Niemiec, uczestnik polsko-niemieckich spotkań już od drugiej edycji. W programie wizyty było także pływanie rowerami wodnymi po Jeziorze Durowskim oraz rozgrywki w bulle na terenie OSiR. W sobotnie popołudnie delegacja szachistów wzięła udział w Powiatowo-Gminno-Diecezjalnych Dożynkach do Gołańczy. Pozostały czas szachiści spędzili na treningach i rozgrywkach szachowych.

  Projekt został dofinansowany z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży W 2020 roku spotkanie odbędzie się w Lüneburgu.

 • DOŻYNKI GMINNO - POWIATOWO - DIECEZJALNE GOŁAŃCZ 2019

  DOŻYNKI GMINNO - POWIATOWO - DIECEZJALNE GOŁAŃCZ 2019

  2019.08.24

  W sobotę 24 sierpnia na stadionie sportowym w Gołańczy trwają Gminno - Powiatowo - Diecezjalne Dożynki pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

   

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88