Aktualności

Stronicowanie

 • Dzień Otwarty Zakładu Zagospodarowania Odpadów

  Dzień Otwarty Zakładu Zagospodarowania Odpadów

  2018.09.10

  W niedzielę 9 września Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych po raz kolejny zorganizowało Dzień Otwarty Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowe-Toniszewo-Kopaszyn. Podczas festynu rodzinnego można było liczyć na szereg atrakcji dla całej rodziny: konkursy i zabawy – z nagrodami, poczęstunek, loterię. Podsumowano także konkurs "Aluminiowa góra puszek". W festynie uczestniczył Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, który między innymi wręczał nagrody laureatom konkursu.

   

 • Wystawa "Na desce i szkle malowane - inspiracja sztuką sakralną"

  Wystawa "Na desce i szkle malowane - inspiracja sztuką sakralną"

  2018.09.10

  W niedzielę, 9 września w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku n. Notecią odbyła się impreza plenerowa „Pożegnanie lata”. W jej programie znalazły się np.: pokazy pracy rzemieślników wiejskich, degustacja potraw chłopskich, przejażdżki bryczką, wystawy czasowe oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Jedna z wystaw nosi tytuł „NA DESCE I SZKLE MALOWANE – INSPIRACJA SZTUKA SAKRALNĄ”. Składają się na nią obrazy na szkle i desce inspirowane malarstwem sakralnym, których autorami są członkinie Koła Terenowego Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia „Krajowe Forum Kobiet”.

 • Razem pokonamy czerniaka - zapraszamy na bezpłatne badanie znamion skórnych

  Bezpłatne badanie znamion skórnych - koniec zapisów - ilość miejsc wyczerpana

  2018.09.07

  Zapraszamy mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego do skorzystania z bezpłatnych badań znamion skórnych, które odbędą się w poniedziałek 24 września w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu (sala 108 na I piętrze), w godzinach 14.00 - 17.00. Informacja i zapisy pod nr tel. 67 26 80 558. Ilość miejsc ograniczona.

 • Uwaga na kleszcze - sanepid ostrzega

  Uwaga na kleszcze - sanepid ostrzega

  2018.09.06

  W trawach, chwastach i krzewach bytują kleszcze, przenoszące zarazki wywołujące boreliozę. Kleszcz po wkłuciu, pobierając krew człowieka, zakaża go drobnoustrojem wywołującym tę chorobę. Po 7 – 10 dniach od ukłucia przez zakażonego kleszcza pojawia się w tym miejscu czerwona plama tzw. rumień wędrujący. Brak rozpoczęcia leczenia w tym momencie może prowadzić do poważnych schorzeń: zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenia mózgu, zapalenia nerwów, zapalenia stawów, zaburzenia rytmu serca.

   

 • Program stypendialny Marszałka Województwa Wielkopolskiego

  Program stypendialny Marszałka Województwa Wielkopolskiego

  2018.09.05

  Starosta Wągrowiecki  informuje, że Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w roku szkolnym 2018/2019, będzie realizował program stypendialny Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli, kolegiów pracowników służb społecznych oraz studentów I i II stopnia  jednolitych magisterskich uczelni publicznych na stałe zameldowanych na terenie województwa wielkopolskiego.

   

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88