Aktualności

Stronicowanie

 • Międzynarodowy turniej tenisa stołowego

  Międzynarodowy turniej tenisa stołowego

  2018.10.16

  W dniach 11-14 października, w ramach współpracy Powiatów Wągrowieckiego i Powiatu Lueneburskiego, odbył się turniej tenisa stołowego, w którym uczestniczyła młodzież z Polski i Niemiec. Turniej rozegrany został w Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu.
   

 • Spotkanie autorskie z Tadeuszem Basiurą

  Spotkanie autorskie z Tadeuszem Basiurą

  2018.10.15

  W piątek, 12 października w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu odbył się wieczór autorski Tadeusza Basiury, który promował swoją książkę "W ogrodzie Maryi". Obecni na spotkaniu wysłuchali historii powstania książki i szczegółowo poznali jej poszczególne elementy, na które składają się trzy aspekty: podkreślenie kultu maryjnego, rośliny bezpośrednio związane z Matką Boską oraz opis botaniczny i znaczenie lecznicze opisanych gatunków.

   

 • XXV Jubileuszowe Sienneńskie Biegi Przełajowe

  XXV Jubileuszowe Sienneńskie Biegi Przełajowe

  2018.10.15

  28 września w Siennie odbyły się XXV Jubileuszowe Sienneńskie Biegi Przełajowe.  Sienno odwiedziło blisko 600 amatorów zdrowego stylu życia i zasad fair play w sporcie. - Organizatorzy - Stowarzyszenie Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego w Siennie -  zadbali o smaczną grochówkę dla wszystkich uczestników oraz moc nagród rzeczowych, medali i pucharów. Pogoda dopisała, dobry humor i zdrowa rywalizacja - relacjonuje Małgorzata Jazgar, prezes stowarzyszenia. 

   

 • Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej już za nami

  Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

  2018.10.12

  Dzień Edukacji Narodowej - to polskie święto oświaty, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obchodzony jest w Polsce od roku 1957, a znany przede wszystkim pod popularną nazwą – Dzień Nauczyciela. To święto wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, psychologów i pedagogów szkolnych oraz bibliotekarzy. Uroczyste powiatowe obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w piątek 12 października. Na zaproszenie gospodarza uroczystości Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca przybyło liczne grono gości. 

 • Dzień Edukacji Narodowej w powiatowych szkołach

  Dzień Edukacji Narodowej w powiatowych szkołach

  2018.10.12

  W tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypada w niedzielę. Obchody tego święta w powiatowych szkołach i placówkach oświatowych rozpoczęły się już w piątek 12 października. Obchody święta edukacji w I LO były doskonałą okazją, by wyróżnić jednego z byłych uczniów tej szkoły. Hubert Jezierski został nagrodzony Statuetką STACHA - nagrodą przyznawaną przez Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego. 

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88