Aktualności

Stronicowanie

 • PKS wznawia dowozy szkolne dla uczniów szkół średnich

  PKS wznawia dowozy szkolne dla uczniów szkół średnich

  2021.05.10

  PKS Spółka z o.o. informuje, że z dniem 17.05.2021 r. wznawia komunikację na terenie Powiatu Wągrowieckiego w zakresie obejmującym dowóz uczniów szkół średnich do placówek oświatowych.

  Pomimo trudnej sytuacji Spółka zapewnia, że zabezpieczy dowóz uczniów kształcących się w systemie hybrydowym. Ponadto Zarząd PKS podjął decyzję, by za ten okres obniżyć ceny biletów miesięcznych szkolnych o 50%, z uwagi na krótszy okres realizacji przewozów.

 • Do zdobycia jest stypendium Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu

  Do zdobycia jest stypendium WSHiU w Poznaniu

  2021.05.10

  Informacja o naborze wniosków o przyznanie Stypendium Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu

  Wyższa Szkoła Handlu i Usług ufundowała w bieżącym roku dwa stypendia o równej wartości 25 000 zł do wykorzystania na dowolnym kierunku studiów stacjonarnych. Stypendium w postaci bonu edukacyjnego przeznaczone jest dla absolwentów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wągrowieckiego pragnących kontynuować naukę w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. O przyznanie Stypendium mogą ubiegać się absolwenci szkół prowadzonych przez Powiat Wągrowiecki zarówno z roku 2021, jak i lat poprzednich.

  Warunki otrzymania stypendium

  1. Warunkiem otrzymania stypendium jest złożenie w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu wniosku o przyznanie stypendium wg załączonego wzoru.
  2. O przyznanie stypendium mogą ubiegać się osoby spełniające łącznie następujące kryteria:                                                             - uzyskały świadectwo dojrzałości,                                                                                                                                                       - zamieszkują teren Powiatu Wągrowieckiego,                                                                                                                                    - uzyskały średnią z obowiązkowych przedmiotów maturalnych z egzaminów pisemnych:

  Średnia

  punkty

  waga

  punkty przeliczeniowe

  90% i więcej

  6

  0,6

  3,6

  80-89 %

  5

  0,6

  3,0

  70-79%

  4

  0,6

  2,4

  60-69%

  3

  0,6

  1,8

  50-59%

  2

  0,6

  1,2

  49% i mniej

  1

  0,6

  0,6

  - uzyskały na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej/ponadpodstawowej średnią ocen:

  Średnia z ocen

  punkty

  waga

  punkty przeliczeniowe

  5,41 - powyżej

  6

  0,4

  2,4

  5,21 – 5,4

  5

  0,4

  2,0

  5,01 – 5,2

  4

  0,4

  1,6

  4,81 – 5,0

  3

  0,4

  1,2

  4,51 – 4,8

  2

  0,4

  0,8

  4,5 i mniej

  1

  0,4

  0,4

   

  1. O miejscu na liście kandydatów decyduje suma zebranych punktów przeliczeniowych.
  2. W przypadku uzyskania przez wnioskujących równej liczby punktów przeliczeniowych o kolejności na liście stypendystów decyduje kryterium egzaminu maturalnego.
  3. Wnioski należy składać do 24 września 2021 roku.
  4. O przyznaniu stypendium kandydaci zostaną poinformowani pisemnie przez Starostę Wągrowieckiego.

  Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć:

  1. Kserokopię świadectwa dojrzałości – poświadczoną przez wnioskodawcę za zgodność z oryginałem (oryginał do wglądu na prośbę pracownika Starostwa Powiatowego).
  2. Kserokopię świadectwa ukończenia szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej – poświadczoną przez wnioskodawcę za zgodność z oryginałem (oryginał do wglądu na prośbę pracownika Starostwa Powiatowego).

  Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu pod numerem telefonu 67 26 80 551.

 • Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa

  Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa

  2021.05.08

  Jest to święto państwowe, upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie. Delegacja powiatu uczciła wszystkich poległych składając kwiaty pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Wągrowcu. Kwiaty złożyli Wicestarosta Michał Piechocki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego Andrzej Banaszyński oraz radne Rady Powiatu: Halina Sobota i Justyna Michalska.

 • Rozpoczęły się szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Niemczynie

  Rozpoczęły się szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Niemczynie

  2021.05.08
  W sobotę, 8 maja rozpoczęły się szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Niemczynie. Jest to jeden z dwóch zaakceptowanych przez wojewodę punktów szczepień w powiecie wągrowieckim, spośród czterech zgłoszonych przez Starostę Wągrowieckiego. Do punktu trafiły także maseczki i środki do dezynfekcji przekazane przez Wojewodę Wielkopolskiego z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
  Lokal w Niemczynie spełnia wymogi dotyczące organizacji masowych punktów szczepień. Posiada bazę lokalową, parking oraz możliwość zachowania wszelkich procedur sanitarnych.
   
  Jak się zarejestrować na szczepienie przeciw COVID-19 ?
   
  Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:
   
  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia.
  Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
   
  2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
   
  3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.
  Jeżeli chcesz zaszczepić się w punkcie szczepień w NIEMCZYNIE – zadzwoń pod numer 61 292 79 84 lub wyślij maila: covid19@obstambulans.pl
   
  4. Wyślij SMS
  Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
   
  Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
   
  Przypominamy, że od grudnia zeszłego roku cały czas trwają szczepienia populacyjne realizowane przez Szpital Powiatowy w Wągrowcu. Od dwóch tygodni Punkt Szczepień działający w strukturze ZOZ w Wągrowcu podaje szczepionki przeciwko koronawirusowi również osobom spoza grupy 0 oraz I – w sytuacji, gdy w danym dniu pozostaną niewykorzystane dawki, które w dniu kolejnym uległyby przeterminowaniu. Sprawdzenia dostępności w danym dniu niewykorzystanych dawek szczepionki można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 10 -12.00, tel. 721 697 904.
 • Dostarczone środki dla wspólnego bezpieczeństwa

  Dostarczone środki dla wspólnego bezpieczeństwa

  2021.05.07

  Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc oraz Wicestarosta Michał Piechocki przekazali na ręce koordynatora szczepień w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu, Haliny Ratajczak 5 tysięcy maseczek i 500 litrów płynu do dezynfekcji, otrzymanych przez powiat od Wojewody Wielkopolskiego z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

  Środki w dniu jutrzejszym trafią do punktu szczepień w Niemczynie, a także do szkół prowadzonych przez powiat oraz do szkoły w Damasławku.

  W sumie powiat otrzymał 28 tysięcy maseczek i 1600 litrów płynu do dezynfekcji.

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88