Aktualności

Stronicowanie

 • Kapsuła czasu na 100. lecie ZS nr 1

  Kapsuła czasu na 100. lecie ZS nr 1

  2021.01.19

  18 stycznia 2021 roku o godzinie 11.00 w murach Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu w obecności Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca została złożona KAPSUŁA CZASU upamiętniająca jubileusz 100 – lecia placówki. To wydarzenie było domknięciem roku jubileuszowego pod hasłem: Historią inspirowani.

  W kapsule czasu umieszczone zostały przedmioty związane z działalnością szkoły i aktualnymi sprawami. Zamknięto w niej także przesłania, skierowane do przyszłych pokoleń uczniów tej szkoły oraz materiały związane z naszym powiatem. Sporządzono akt złożenia, który podpisali: Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, dyrektor szkoły Zbigniew Smoliński, przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego Cezary Cieślak i Jakub Kozubek oraz autorka wyróżnionego w konkursie „Przesłania do potomnych” Martyna Nawrocka. Nad umieszczeniem symboli naszych czasów w kapsule czuwała przedstawicielka administracji szkoły, Ewa Leśniewska. Na koniec wicedyrektor ds. dydaktycznych Barbara Tadeusz- Budnik umieściła akt w kapsule, którą w murach szkoły złożył dyrektor Zbigniew Smoliński. Ostatnią cegłę wmurował kierownik gospodarczy Stanisław Kaczmarek, a wicedyrektorzy Maciej Bejnarowicz i Krzysztof Kasperkowiak przymocowali tablicę pamiątkową. Całość prowadziła wicedyrektor ds. wychowawczych Izabella Krystkowiak.

  Wydarzenie odbyło się w niewielkim gronie i w reżimie sanitarnym, ale czuło się ponadczasowy, wyjątkowy wymiar tej chwili, która dawała poczucie wspólnoty i zadowolenia z dziejącej się historii.

  W bardzo wyjątkowym czasie przyszło szkole świętować swoją rocznicę, od marca 2020 roku ze względu na sytuację epidemiczną imprezy były wielokrotnie przekładane a kilka z zaplanowanych odwołano. Jednak wiele z podejmowanych działań społeczności Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu związanych było z historią szkoły i 100. rocznicą jej utworzenia.

  Obchody rozpoczęły się w styczniu ubiegłego roku od UROCZYSTEJ RADY PEDAGOGICZNEJ i prezentacji Intro 100-lecia. Potem pojawił się artykuł o historii szkoły w prasie lokalnej, odbyła się studniówka – nawiązująca w części artystycznej i dekoracjach do lat 20 – tych XX w., w ramach zajęć języków obcych zredagowano i wysłano kartki z informacją o 100-leciu szkoły do 100 szkół z całego świata oraz zorganizowano Nieustający Konkurs Biblioteczny dotyczący historii szkoły.

  Kilka miesięcy trwało stworzenia w ogrodach szkoły strefy relaksu zwanej „Kawiarenką pod chmurką”. Inicjatywa powstania tej przestrzeni rozwijającej świadomość ekologiczną wśród uczniów oraz nawyku obcowania z naturą, stanowiła istotny punkt realizacji obchodów 100-lecia szkoły. Przedsięwzięcie wsparła Rada Rodziców i Rada Słuchaczy.

  Szkolny Klub Wolontariatu “Dar Życia” uczcił rocznicę organizując 5 października Charytatywny Teleturniej “Milionerzy”. Nagrodę główną przekazano na ręce dyrektora Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wągrowcu, pana Jana Fajkiela. Cenny czek na kwotę 2070 zł został zamieniony na piękną i tak potrzebną podopiecznym ośrodka nową lodówkę.

  20 października 2020 r. w Zespole Szkół nr 1 odbyła się kolejna impreza w ramach projektu. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili grę miejską: „Śladami historii Naszej Szkoły – Poszukiwania Gigantycznej Kapsuły Czasu”. Poruszając się po sygnale GPS, drużyny przebyły trasę ok. 6 km, przy czym najlepsza drużyna pokonała ją w 1 h i 13 min. Zwyciężczynie odnalazły zaginiony relikt i oddały go w ręce prawowitego właściciela, dyrektora Zbigniewa Smolińskiego.

  6 grudnia 2020 roku zakończył się jedyny w swoim rodzaju konkurs pt.: „Zostań autorem słów hymnu naszej szkoły!” Podjęto próbę stworzenia teksu i to z sukcesem. Młodzież pracowała w grupach i powstało 12 autorskich projektów. Zwycięskie teksty były bazą i inspiracją do stworzenia ostatecznego brzmienia hymnu szkolnego.

  W styczniu zakończono marsz społeczności szkolnej z kijami Nordic Walking „100 kilometrów na 100 lecie szkoły”.

 • #szczepimysię - ogólnopolska kampania społeczna

  #szczepimysię - ogólnopolska kampania społeczna

  2021.01.18

  Od 15 stycznia można zgłaszać się na szczepienie przeciw COVID-19. Po zgłoszeniu dostaniesz maila gdy tylko ruszy Twoja grupa!

 • Zabytek Zadbany - zapraszamy do konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Zabytek Zadbany - zaproszenie do konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  2021.01.18
  Ruszyła kolejna edycja konkursu "Zabytek Zadbany", organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa. Jego celem jest promocja właściwej opieki nad zabytkami – prowadzonych wzorowo prac badawczych, konserwatorskich, rewaloryzacyjnych i adaptacyjnych, a także systematycznych działań na rzecz właściwego utrzymania zabytków.
   
   
 • Zakończono przyjmowanie zgłoszeń – szczepienia SARS-CoV-2

  Zakończono przyjmowanie zgłoszeń – szczepienia SARS-CoV-2 w ramach Etapu 0

  2021.01.15

  Z dniem 14 stycznia br. Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu – jako szpital węzłowy –  zakończył przyjmowanie zgłoszeń osób uprawnionych do szczepień przeciwko wirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 w ramach tzw. Etapu 0.

   

 • Otwarto oferty w przetargu nieograniczonym na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy ZS nr 1

  Otwarto oferty w przetargu nieograniczonym na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy ZS nr 1

  2021.01.14

  We wtorek 12 stycznia nastąpiło otwarcie ofert  na zadanie dotyczące budowy hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. W odpowiedzi na przetarg zgłosiło się 11 oferentów. Proponowane ceny wynoszą od 10.877.407,42 zł do 14.266.284,64 zł.

   

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88