Aktualności

Stronicowanie

 • 20. Dożynki Wielopolskie na poznańskiej Malcie

  20. Dożynki Wielopolskie na poznańskiej Malcie

  2018.08.27

  W  niedzielę 26 sierpnia na poznańskiej Malcie odbyły się 20. Dożynki Wielopolskie. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia, rolnicy z naszego województwa podziękowali za plony. Do wspólnego dzielenia się chlebem z tegorocznych zbiorów zaprosili Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania oraz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. W dożynkach wojewódzkich uczestniczyła delegacja Powiatu Wągrowieckiego.

 • Dożynki Archidiecezjalne i Powiatowo – Gminne Wapno 2018

  Dożynki Archidiecezjalne i Powiatowo – Gminne Wapno 2018

  2018.08.27

  W niedzielę 26 sierpnia na stadionie sportowym w Wapnie odbyły się Dożynki Archidiecezjalne i Powiatowo - Gminne pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Uroczystość dożynkową, której gospodarzami byli: Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, ks. Adam Dyderski - Dziekan Dekanatu Damasławskiego i zarazem proboszcz parafii pw. św. Barbary w Wapnie oraz Wójt Gminy Wapno Zbigniew Grabowski, rozpoczęła msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. dr. Krzysztofa Wętkowskiego – Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

   

 • Zakaz kąpieli w kąpielisku nad Jeziorem Kobyleckim

  Zakaz kąpieli w kąpielisku nad Jeziorem Kobyleckim

  2018.08.24

  Urząd Gminy Wągrowiec informuje, że z uwagi na stwierdzony zakwit sinic, 23 sierpnia 2018 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu wprowadził tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku nad Jeziorem Kobyleckim. Urząd gminy podjął niezwłocznie działania informacyjne o zakazie kąpieli, mające na celu ochronę zdrowia ludzkiego. Mając powyższe na uwadze: kąpiel na kąpielisku w Kobylcu jest zabroniona do odwołania. 

 • Maciej Patelski nowym dyrektorem "ogólniaka"

  Maciej Patelski nowym dyrektorem "ogólniaka"

  2018.08.23

  We wtorek 21 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbył się konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. W czwartek 23 sierpnia Zarząd Powiatu Wągrowieckiego zatwierdził wybór komisji konkursowej. Komisja, wybierając spośród dwóch kandydatów zdecydowała, że dyrektorem I LO przez najbliższych 5 lat będzie Maciej Patelski.

 • Seniorze! Znaj swoje prawa przy zmianie sprzedawcy prądu lub gazu – Rzecznik Konsumentów ostrzega

  Seniorze! Znaj swoje prawa przy zmianie sprzedawcy prądu lub gazu – Rzecznik Konsumentów ostrzega

  2018.08.23

  Prawo konsumenta do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej czy gazu jest od kilku lat ważnym elementem wzmacniania konkurencyjności na tych rynkach. Niestety nie wszystkie oferty są dla konsumenta korzystne i nie wszystkie są przedstawiane w uczciwy sposób, a w większości ofiarami nieuczciwych sprzedawców padają seniorzy. Dodatkowych informacji oraz pomocy w odstąpieniu od niechcianej umowy Powiatowy Rzecznik Konsumentów udziela w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu.

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88